SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Marii Konopnickiej w Radolinie
>>> 2022-01-17 --> id: 695
24.01.2022 r. w godz. 12.00-1.008 w Domu Kultury w Golinie będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19.
Do punktu szczepień będzie można się zgłosić bez rejestracji, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty. Dostępne szczepionki to Pfizer i Johnson&Johnson. Możliwość przyjęcia pierwszej, drugiej lub trzeciej dawki szczepionki. Szczepione mogą być także dzieci.
>>> 2022-01-14 --> id: 694
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że ferie to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie z województwa wielkopolskiego.
Przerwa w nauce potrwa do 28 stycznia 2022 r. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Przypominamy, że Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy
z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022 oraz Poradnik bezpiecznego wypoczynku - znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki na stronie internetowej: Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022 - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl).
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną zachęcamy do spędzania wolnego czasu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny! Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki szczepieniom ochronnym. Szczepienia są najbardziej skuteczną formą przeciwdziałania COVID-19 i najlepszym sposobem walki z pandemią COVID-19.
Szczepiąc najmłodszych, dbamy o bezpieczeństwo starszych i osób, które zmagają się z chorobami przewlekłymi. Jednocześnie troszczymy się o nasze dzieci, które również mogą przechodzić koronawirusa w sposób ciężki.
Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu zasad postępowania. Przypominamy o ciągle aktualnych zasadach: • Dystans • Dezynfekcja • Maseczka • Wietrzenie • Szczepienia ochronne.
Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy i mieszkaniu.
Pandemia COVID-19 oznacza, że wielu z nas zostaje w domu i prowadzimy siedzący tryb życia. Ale w takim czasie bardzo ważne jest, aby ludzie w każdym wieku i o różnych umiejętnościach byli tak aktywni, jak to tylko możliwe. Kampania WHO's ,,Bądź Aktywnym” ma na celu pomóc zadbać nam o aktywność fizyczną. Pamiętajmy - wystarczy zrobić krótką przerwę od siedzenia, wykonując 3-4 minuty ruchu fizycznego. Regularna aktywność fizyczna może pomóc nam przetrwać ten trudny czas i nadać naszym dniom odmienności i pokonać rutynę. Jest to również dobre dla naszego zdrowia psychicznego. Ponadto czas wolny młodzieży sprzyja ryzykownym zachowaniom, dlatego pragniemy zwrócić uwagę na problem e-papierosów oraz dopalaczy. Liczymy, że dzieci i młodzież spędzą ten wolny czas bezpiecznie, odpowiedzialnie i mądrze.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie życzy udanego , zdrowego zimowego wypoczynku !
>>> 2022-01-10 --> id: 692
Hala Widowiskowo-Sportowa w Golinie zaprasza na "Ferie zimowe na sportowo" dla dzieci i młodzieży z gminy Golina
>>> 2022-01-07 --> id: 691
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.
Organizacja pracy w naszej szkole odbywać się będzie jak dotychczas, w obowiązującym reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
>>> 2021-12-22 --> id: 687
W listopadzie 2021r. uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Radolinie wzięli udział w Konkursie historyczno-plastycznym „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919” zorganizowanym przez panią Senator RP Margaretę Budner. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw szacunku do przeszłości, zainteresowania wydarzeniami związanymi z walką o niepodległość Polski oraz poszerzenie wiedzy historycznej dzieci i młodzieży na temat Powstania Wielkopolskiego. Wśród reprezentujących naszą szkołę wyróżniono uczennicę klasy piątej Darię Karnafel oraz Michała Strzecha ucznia klasy ósmej. Gratulujemy wyróżnionym, pozostali uczniowie natomiast otrzymują podziękowania za udział w konkursie „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”.
Ocalenie przed zapomnieniem ludzi, którzy przyczynili się do sukcesu powstania, jest w bieżącym roku szczególnie ważne, gdyż 27 grudnia, w 103. rocznicę ustanowiono święto państwowe - Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Najważniejszym rezultatem tego zwycięstwa było ustalenie zachodniej granicy odbudowującego się państwa polskiego. Na kongresie pokojowym w Paryżu nikt już nie kwestionował przyznania Polsce obszaru, który wyzwolili powstańcy. To wysiłek Wielkopolan przesądził w sposób decydujący o przyznaniu tego regionu państwu polskiemu. Powrót Wielkopolski do odradzającej się Rzeczpospolitej, po 123 latach zaborów, to olbrzymi sukces i duma narodowa. Z tej okazji wojewoda wielkopolski Michał Zieliński zachęca wszystkich do wywieszenia w dniu 27 grudnia flag państwowych oraz chorągwi powstańczych.
W imieniu organizatora konkursu dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli w nim udział, kształtując w sobie postawę patriotyzmu. Gratuluję wyróżnionym.
Karolina Kulczak
>>> 2021-12-20 --> id: 685
W dniach od 1 do 2 grudnia 2021 roku uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” uczestniczyło w wycieczce do Warszawy - śladami dziedzictwa narodowego, kulturowego i naukowego. Wybrane punkty edukacyjne przedsięwzięcia zostały zrealizowane.
Grupa uczestników wycieczki zwiedziła miedzy innymi: Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Uczniowie mogli zobaczyć groby poległych, zasłużonych dla naszej Ojczyzny, bohaterów Powstania Warszawskiego, walczących o niepodległość, literatów, sportowców, artystów.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Stare Miasto, gdzie mogli zobaczyć: Mury obronne, Barbakan, Rynek, Pomnik Syrenki Warszawskiej, Pomnik Małego Powstańca, Plac Zamkowy, Królewskie Przedmieścia, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich –POLIN, uczniowie mogli interaktywnie poznać dzieje, tradycję i kulturę narodu żydowskiego.
Po zwiedzeniu muzeum, w drodze do miejsca zakwaterowania, uczniowie mieli możliwość przejazdu ulicami Warszawy i podziwiania zabytków i iluminacji obiektów architektonicznych (między innymi Uniwersytet Warszawski, Kościół św. Krzyża, Pałac Prezydencki). Po dotarciu do hotelu grupa wspólnie spożyła obiadokolację.
Następny dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli śniadaniem i wyruszyli na zwiedzenie stolicy, rozpoczynając od Pałacu i zespołu parkowego w Wilanowie. Następnie trasa wycieczki wiodła w kierunku Stadionu Narodowego PGE, gdzie z tarasu widokowego uczniowie podziwiali obiekt. Następnie uczniowie udali się na obiad, a o godzinie 14:00 rozpoczęli zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie zdobywali wiedze z różnych dziedzin nauki poprzez wykonywanie różnorodnych doświadczeń. Na tym uczniowie zakończyli zwiedzanie Warszawy i udali się w drogę powrotna do domu.
Alina Kozłowska
>>> 2021-12-17 --> id: 689
Konkursy literackie o tematyce bożonarodzeniowej na stałe wpisały się do grudniowego kalendarza imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie wraz z filią w Przyjmie oraz punktem bibliotecznym w Kawnicach. Tym razem dzieci z klas IV-VIII z czterech szkół podstawowych z gminy Golina podzieliły się z nami tekstem samodzielnie napisanych pastorałek oraz wykonały do nich ilustracje.
Ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie doceniono następujących uczniów:
Grzebielską Gabrielę z kl. IV,
Laskowską Vanessę z kl. IV,
Urbańską Wiktorię z kl. IV.
Uczennice pracowały pod kierunkiem Bernadety Kucharskiej.
Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe. Celem takich konkursów organizowanych przez biblioteki jest zainspirowanie dzieci do podjęcia prób literackich oraz rozwijanie ich wrażliwości i wyobraźni.
Bibliotekarki: Karolina Kasprzak, Monika Paszek i niżej podpisana bardzo serdecznie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Golinie za wsparcie finansowe.
W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok wszystkim czytelnikom życzymy dużo zdrowia, pogody ducha oraz spokojnych spotkań w gronie najbliższych.
Anna Nawrocka
>>> 2021-12-16 --> id: 686
6 grudnia 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Konine. Wyjazd był dofinansowany w ramach realizacji IV Modułu programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wykowanych chorobami zakaźnymi”. W wyjeździe brało udział 71 dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – VIII wraz z opiekunami. W grupie uczestników było czworo niepełnosprawnych uczniów.
O godz. 8.30 wszyscy zebrali się w szkole i wyruszyli autokarami do Konina. Na miejscu, w kinie Helios uczniowie obejrzeli seanse filmowe specjalnie przygotowane dla nich z okazji Mikołajek.
Najmłodsi obejrzeli bajkę pt. „Klara Muu” .Wielu wzruszeń i uśmiechu dostarczył film pt. „Mikołaj w każdym z nas”, który oglądały dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Uczniom ze starszych klas zaprezentowano film pt. „Venom 2”, którego zarówno pierwsza, jak i druga część swój fenomen zawdzięcza popularności Toma Hardy’ego. Po zakończeniu projekcji uczniowie wraz z opiekunami udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.
Wyjazd do kina Helios okazał się bardzo udany, szczególnie że dla niektórych dzieci był to pierwszy wyjazd do kina. Towarzyszyły mu: radość, dobry humor, a także niezapomniane wrażenia po obejrzanych seansach filmowych .
Bernadeta Kucharska