SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Marii Konopnickiej w Radolinie
>>> 2023-03-29 --> id: 819
Szanowni Państwo,
Informujemy, iż w postepowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2023/2024 wszystkie wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola i klasy I zostały rozpatrzone pozytywnie, co oznacza że Państwa dzieci zostały zakwalifikowane do oddziałów przedszkolnych oraz klasy I.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych prosimy o potwierdzenie woli faktycznego przyjęcia do przedszkola poprzez złożenie w naszej placówce oświadczenia „Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego/klasy I.
Załącznik do pobrania -> Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia dziecka
Termin potwierdzania przez rodzica woli przyjęcia od 29 marca 2023r. do 5 kwietnia 2023r.
Uwaga!
Brak potwierdzenia, w wyznaczonym terminie, woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego i klasy I, do którego zostało zakwalifikowane dziecko oznacza rezygnację z miejsca.
Jeżeli, po zapewnieniu wszystkim zgłoszonym podczas postępowania rekrutacyjnego miejsc w oddziałach przedszkolnych , pozostaną nadal wolne miejsca, zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające.
>>> 2023-03-24 --> id: 818
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg„Czym powitać Cię Wiosenko,
gdy zielona wracasz znów.
Chyba tańcem i piosenką,
bo to milsze jest od słów…”
Pierwszy dzień wiosny zachwyca wszystkich, ponieważ rodzi się coś najcenniejszego, ŻYCIE. W naszej szkole pożegnanie z zimą i powitanie wiosny odbyło się w poniedziałek 20.03.2023 r. Z tej okazji uczniowie z koła aktorskiego pod opieką Pani Magdaleny Lewartowskiej przygotowały montaż słowno – muzyczny oraz piosenkę . Najmłodsi, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych w bardzo innowacyjny sposób przedstawiły powitanie wiosny w tańcu do utworu Antonio Vivaldiego - ,, Wiosna . Po występach artystycznych cała społeczność szkolna zebrała się przed budynkiem szkolnym , aby z Marzanną - słomianą kukłą przejść na boisko gdzie rozpoczęło się uroczyste powitanie wiosny. Dzieci powróciły do swoich klas z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawitała tak upragniona wiosna.
Kolejnym punktem dnia były warsztaty plastyczne w których uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III. Zadanie polegało na wykonaniu papierowego bociana. Koordynatorem warsztatów były Pani Bernadeta Kucharska oraz Pani Emilia Napierała.
Był to bardzo wesoły i ciekawy dzień.
Magdalena Lewartowska
>>> 2023-03-20 --> id: 780
Szczegóły w załączniku -> Regulamin konkursu
>>> 2023-03-20 --> id: 817
Szczegóły w załączniku -> Regulamin konkursu
>>> 2023-03-19 --> id: 816
imgimgimgimgimgimgimgimgimg16 marca 2023 roku inspektorzy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Rejonowy w Koninie Pani Aleksandra Turska i Pan Zbigniew Chmielewski gościli w naszej szkole z prelekcją dotyczącą bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych.
Tematem wiodącym prelekcji był wpływ na środowisko substancji niebezpiecznych stosowanych w rolnictwie. Inspektorzy przedstawili źródła możliwych zagrożeń substancjami niebezpiecznymi, sposoby składowania tych substancji oraz wskazali w jaki sposób należy zabezpieczyć się przed ich skutkami.
Inspektorzy zachęcili również uczniów do udziału w konkursie plastycznym takiej samej tematyce, przybliżając regulamin konkursu.
>>> 2023-03-16 --> id: 814
imgimgimg16 marca 2023 roku o godzinie 9.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”.
Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. W konkursie wzięło udział 12 uczniów szkoły. Uczniowie pisali konkurs w różnych kategoriach: Żaczek – 2 uczniów klasy II, Maluch – 2 uczniów klasy III oraz 2 uczniów klasy IV, Beniamin – 2 uczniów klasy V oraz 3 uczniów klasy VI i Kadet – 1 uczeń klasy VIII. Każdy z uczestników konkursu otrzymał upominek „matematyczny” brelok. Zadania nie były łatwe, a ogłoszenie wyników dopiero w maju.
Gratulacje dla wszystkich uczestników, za podjęcie się tak trudnego konkursu.
Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu pod patronatem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Joanna Kryszak
Organizator konkursu szkolnego
>>> 2023-03-16 --> id: 815
imgimgimgimgimgimgimgimgimgDnia 14 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. S. Wyspiańskiego odbyły się Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice w dwóch kategoriach:
Kategoria klas I-IV Nadia Szczepańska
Kategoria klas V – VIII Zuzanna Kurleto, Vanessa Laskowska oraz Wioletta Tyderka
I miejsce zajęła Wioletta Tyderka , natomiast w kategorii młodszej III miejsce zajęła Nadia Szczepańska.
W etapie powiatowym naszą gminę reprezentować będzie uczennica naszej szkoły Wioletta Tyderka.
Do konkursu uczennice przygotowywała Pani Agnieszka Waliniak, opiekunem na konkursie był Pan Michał Witkowski.
>>> 2023-02-23 --> id: 808
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgMiędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – ,,coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego”. /Wikipedia/
Nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie poszczególnych klas pod okiem wychowawców przygotowali specjalne plakaty przedstawiające bogactwo i oryginalność języka polskiego. W swoich pracach zwrócili również uwagę na występujące w naszym języku trudności, z którymi muszą mierzyć się każdego dnia nie tylko uczniowie. Oglądając wystawę można się wiele nauczyć, dowiedzieć i skorygować popełniane błędy.
Dzień Języka Ojczystego przypomina nam i podkreśla, że język to ważny element tożsamości narodowej.
Zenona Borecka