Logo Szkoły

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Marii Konopnickiej w Radolinie

Godło Polski Gmina Golina BIP
spradolina
^

AKTUALNOŚCI

Znaleziono 543 aktualności
nowsze   starsze


Drodzy Rodzice i Uczniowie!

>>> 2020-03-18 --> id: 532

Pedagog Szkolny zaprasza do kontaktu przez e-dziennik lub messenger. Jest do Waszej dyspozycji codziennie. Zostańcie w domu, pozdrawiamy.

DRODZY RODZICE!

>>> 2020-03-13 --> id: 531

Od poniedziałku 16 marca do 25 marca br. szkoła jest zamknięta. Prosimy o regularne sprawdzanie e-dziennika lub strony internetowej szkoły. Nauczyciele poprzez e-dziennik przesyłać będą materiały edukacyjne dla uczniów.
Wszelkie bieżące sprawy proszę kierować drogą mailową na adres sp-radolina@wp.pl lub poprzez e-dziennik. Zachęcamy do systematycznego śledzenia strony internetowej szkoły oraz naszego profilu FACEBOOK.
Wnioski rekrutacyjne do przedszkola i klasy I proszę przesyłać pocztą tradycyjną lub drogą mailową. Są one do pobrania w zakładce „Dokumenty” – WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY I oraz WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA. Na dzień dzisiejszy termin składania wniosków – do 20 marca 2020 r. O ewentualnych zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować.
Dla rodziców dzieci do 8 roku życia przygotowane są zaświadczenia o uczęszczaniu do naszej placówki. Gdyby ktoś z Państwa potrzebował tego dokumentu, proszę o kontakt poprzez wychowawców klas lub drogą mailową.
Jeszcze raz prosimy o pozostanie Państwa dzieci w domach i przestrzegania wszelkich wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.

Dyrektor Szkoły


Alina Kozłowska

UWAGA!

>>> 2020-03-12 --> id: 530

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 16-25.03.2020 r. informujemy, że planowane na dzień 16.03.2020 r. Drzwi Otwarte zostają odwołane. O nowym terminie będziemy Państwa informować na bieżąco.

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

>>> 2020-03-11 --> id: 529

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie wszystkich placówek oświatowych nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Zajęcia w szkole i przedszkolu będą zawieszone na 2 tygodnie, tj. w terminie od 12 do 25 marca br.
12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Jeśli nie mają Państwo możliwości zostawienia dzieci pod czyjąś opieką, to w dniach 12, 13.03.2020 r. (tj. czwartek i piątek) istnieje jeszcze możliwość przyprowadzenia dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Przypominamy, że to nie jest czas ferii ani nie jest to czas wolny. Bardzo prosimy, aby dzieci w czasie zamknięcia szkoły pozostały w domach. Prosimy ograniczyć wyjścia
i wyjazdy w miejsca gdzie są duże skupiska ludzi do minimum.
Rodzicu, zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS.
Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.


Dyrektor Szkoły


Alina Kozłowska


ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE!

>>> 2020-03-10 --> id: 528

zdjęcie

DRODZY RODZICE

>>> 2020-03-06 --> id: 524

zdjęcie

Szef MEN przypomina, że jeżeli w jakiejś szkole/przedszkolu występuje sytuacja, która z punktu widzenia dyrektora bądź samorządu terytorialnego może budzić podejrzenia, to także i dziś dyrektor ma prawo podjąć kroki, które zapobiegną na przykład rozszerzeniu się infekcji. Dzieci chore nie powinny chodzić do szkoły lub do przedszkola, bo mogą być źródłem zarażenia. MEN na stronie zamieścił komunikat przypominający zasady higieny, zasadę niechodzenia osób chorych do szkoły czy do pracy, ale także postulujący, aby nie organizować wycieczek w stronę tych części świata, gdzie choroba już się pojawiła.

ZALECENIA
Często myj ręce
Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania
Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

Zachowaj bezpieczną odległość
Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

W zakładce "Dokumenty" znajdą Państwo dodatkowe informacje i plakaty dotyczące koronawirusa.

Oficjalna rządowa strona internetowa, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus

Świetlica „Chochliki Marysi”

>>> 2020-03-05 --> id: 526

zdjęcieimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Świetlica szkolna „Chochliki Marysi” zaprasza uczniów od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:
Poniedziałek 12.45 – 15.15
Wtorek 13.40 – 15.30
Środa 12.45 – 15.30
Czwartek 12.00 – 15.15
Piątek 12.45 – 15.15

U nas nie można się nudzić, ponieważ rozwijamy kreatywność, uczymy relaksacji i odpoczynku po wysiłku umysłowym oraz zapewniamy bezpieczną i miłą atmosferę, która ma wpływ na prawidłowy i wszechstronny rozwój osobowości dzieci. W świetlicy jest czas na zabawę, kontakty z rówieśnikami, rozmowy oraz współdziałanie w realizowaniu powierzonych zadań.

Kształtujemy umiejętności współżycia w grupie, które są ważne nie tylko w dzieciństwie, ale mają wpływ na dorosłe życie. Ćwiczymy też logiczne myślenie, wypowiadanie się, rozwijamy fantazję i zainteresowania dzieci oraz czytamy. Zapraszamy!


nowsze  nowsze   starsze  starsze