SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Marii Konopnickiej w Radolinie
>>> 2024-11-08 --> id: 1004
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgW piątek 8 listopada społeczność szkolna uczciła Narodowe Święto Niepodległości. W 106. rocznicę tego wydarzenia uczniowie klas starszych i młodszych oraz przedszkolacy wystąpili w uroczystym apelu ku czci Niepodległej.
Jak co roku wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu!” i dokładnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Data 11 listopada to symbol walki o wolność oraz wiary w zwycięstwo, dlatego podczas uroczystości prócz „Mazurka Dąbrowskiego” odśpiewano ważne dla Polaków pieśni narodowe: „Rotę” autorstwa Marii Konopnickiej oraz „Pieśń Legionów” w hołdzie dla dowódcy I Brygady Józefa Piłsudskiego, późniejszego Naczelnika naszej Niepodległej Ojczyzny. Podczas występu nie zabrakło również współczesnych utworów patriotycznych oraz refleksji o podstawowych wartościach w życiu współczesnego patrioty. Na szkolnej scenie zaprezentowały się laureaci Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej „Golina dla Niepodległej” – koło muzyczne klas I-III, przedszkolaki, a także w występie solowym Magdalena Gauza z klasy III. Wszyscy uczestnicy zajęli w powyższym przeglądzie 2. miejsce w swoich kategoriach wiekowych.
Występ dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i radości. Nad całością części artystycznej czuwały panie: Karolina Kulczak, Agnieszka Waliniak, Marta Pawlaczyk, Emilia Napierała, Agnieszka Kołodziejczak. Dekorację natomiast przygotowały panie: Magdalena Mielcarek – Mirek oraz Paulina Siepielska.
11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły wziął również udział w gminnych obchodach tego święta.
Karolina Kulczak
Agnieszka Waliniak
>>> 2024-11-08 --> id: 1005
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgJak co roku w październiku trwał w naszej szkole konkurs różańcowy, w którym mógł wziąć udział każdy, kto miał pomysł, aby zaprezentować swoje artystyczne zdolności. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką, indywidualnie lub rodzinnie różańca z najróżniejszych materiałów. Do konkursu swoje prace zgłosiło 9 uczestników:
1. Nikodem Czajka (nr 1)
2. Hanna Kołodziejczak (nr 4)
3. Antek Kołodziejczak (nr 5)
4. Wiktor Żabierek ( nr 9)
5. Kaja Śrutowska (nr 3)
6. Magdalena i Agata Gauza ( nr 7)
7. Amelia Olszewska (nr 2)
8. Nadia Kasprzyk (nr 6)
9. Tyczkowski Kacper ( nr 8)
Wszystkie prace zostały zaprezentowane społeczności szkolnej, a w ostatnim tygodniu odbyło się głosowanie, w którym wyróżniona została praca Nadii Kasprzyk. Wszystkie prace zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami.
Bardzo dziękuję wszystkim za udział w konkursie ;)
Barbara Jarońska
>>> 2024-11-04 --> id: 1002
imgimgimgimgimgimgimgimgimgDziś odbyły się bezpłatne warsztaty Meet & Code, które skierowane były do dzieci klas 1-7. Uczniowie szkolili się w umiejętności programowania oraz kodowania.
Warsztaty przeprowadzone zostały przez Fundację Super Tata.
Dziękujemy za dużą dawkę wiedzy i kreatywne warsztaty.
Marta Kołodziejczak
>>> 2024-11-03 --> id: 1000
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgDnia 28 października 2024 r. o godzinie 11:00 odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej imienia M. Konopnickiej w Radolinie. W uroczystości tej wzięli udział licznie zgromadzeni rodzice pierwszoklasistów, Pani dyrektor Alina Kozłowska, grono pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły.
Klasa pierwsza pod okiem swojej wychowawczyni przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności. Następnie po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości, podczas której pierwszoklasiści złożyli przysięgę na sztandar szkoły, a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na uczniów SP w Radolinie. Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Następie głos zabrali uczniowie klasy VIII oraz przedstawiciele Rady Rodziców wręczając bohaterom dzisiejszego dnia przygotowane upominki. Po wspólnej fotografii pierwszoklasiści udali się do swojej sali, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek.
Barbara Jarońska
>>> 2024-11-03 --> id: 1003
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgPaździernik to miesiąc bibliotek szkolnych oraz czas. gdy jesień rozgościła się u nas na dobre. Świat zaczyna mienić się tysiącami barw.
29 października przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III brali udział w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Publicznej w Golinie. Towarzyszyły im wychowawczynie oraz bibliotekarka szkolna Magdalena Lewartowska.
Dzieci bardzo chętnie opowiadały o październikowej aurze. Z uwagą wysłuchały wiersza Józefa Czechowicza "Jesień". Następnie pracując w kilkoosobowych zespołach, wykonały drzewa metodą wydzieranki Powstały trzy niepowtarzalne, kolorowe prace. Podczas tego zadania wykorzystano metodę edukacji przez ruch. Dzieci bowiem poruszały wokół stołu.
W danej chwili tylko jedno z nich przyklejało kawałek wycinanki. W ten sposób każdy uczeń miał swój wkład w powstanie drzewa Na zakończenie spotkania dzieci narysowały jesienny krajobraz.
Wspomniane zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 przez bibliotekę szkolną w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Radolinie.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Żanecie Matlewskiej za możliwość wizyty w bibliotece oraz Pani Karolinie Kasprzak za przeprowadzenie ciekawych zajęć.
Magdalena Lewartowska
>>> 2024-10-28 --> id: 999
imgimgimgimgimgimg26 października 2024 r. odbyła się wycieczka naszych uczniów do Poznania na mecz ekstraklasy piłki nożnej, w której zmierzył się Lech Poznań z Radomiak Radom na stadionie Enea Poznań. Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek.
Niesamowity doping kibiców oraz wiara w sukces, „Kolejorza” dodały skrzydeł piłkarzom. Mecz wygrany wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Po meczu pozostały dobre wspomnienia i zdjęcia.
Michał Witkowski
Marta Kołodziejczak
>>> 2024-10-25 --> id: 995
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgW naszej szkole w dniach od 21 – 25 października 2024 uczniowie mieli okazję odkrywać i poznawać swoje mocne strony oraz docenić samego siebie podczas zorganizowanych przez nauczycieli zajęć warsztatowych.
Poprzez realizację działań wśród uczniów w ramach „Tygodnia Uczniowskiej Supermocy”, nauczyciele chcieli, aby każdy uczeń poznał swoją moc i żeby na hasło: „moja mocna strona” w sali lekcyjnej nie panowała cisza.
Na podstawie obserwacji nauczycieli i rozmów z uczniami, zauważono, że dzieci i młodzież mają problem ze sprecyzowaniem swoich mocnych stron, częściej mówią o swoich słabych stronach, co im się nie udaje, jakie popełniają błędy. Stąd też pojawił się w naszej szkole pomysł zorganizowania „Tygodnia Uczniowskiej Supermocy”, którego celem było lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, integracja zespołów klasowych.
Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie młodzi ludzie uczący się w naszej szkole zaczną wierzyć w siebie i będą pewniejsi swoich zalet oraz mocnych stron.
Bernadeta Kucharska
Marta Kołodziejczak
Paulina Siepielska
>>> 2024-10-25 --> id: 997
imgW dniu 24.10.2024 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Unihokeju w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły świetnie się spisała, zdobywając I miejsce i tym samym tytuł Mistrzów Gminy oraz awans do Mistrzostw Powiatu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek!
Brawo dla wszystkich uczestników.
Michał Witkowski